Menu

Serie 2

Kom og vær med på det helt nye senior-samarbejde mellem Tommerup Boldklub og Brylle Boldklub.

Træningstider

Mandag 19.15-20.30
Tommerup Boldklub

 

Seneste nyheder

Referater

  • Serie 2
    Knebent nederlag i Morud
  • Serie 2
    Sejr i sidste test

Næste kampHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Hjemme mod
Aarup BK
1. apr
Kl. 00.00
Tommerup Stadion
Herre S2, 2017/2018 - Pulje 3

StillingHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søndersø BK 12 11 0 1 33
2 Søhus Stige 11 10 0 1 30
3 Otterup B & IK 12 7 2 3 23
4 MG & BK 12 7 1 4 22
5 Korup IF 12 7 1 3 22
6 Aarup BK 12 6 0 6 18
7 BIF/FHIF 12 4 2 6 14
8 SSV Højfyn 11 4 1 6 13
9 Brylle/Tommerup 12 4 0 8 12
10 Skamby 12 4 0 8 12
11 Nr. Aaby IK 12 3 2 7 11
12 Morud IF 12 3 0 9 9
13 Irakisk forening 12 1 1 9 4

Holdstatistik - spillereHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Andreas Barlebo Volder 1 0 0 0 0 0
Andreas Mortensen 5 0 0 0 0 0
Andreas Bedsted Steffensen 11 0 2 0 0 0
Aske Skau 3 1 0 0 0 0
Benjamin Gaardsdal Diernisse 10 0 0 0 0 0
Christian Hansen 6 0 2 0 1 0
Daniel Bjerrehus Frahm 1 1 0 0 0 0
Emil Frantzen Lund 4 0 0 0 0 0
Emil Stokholm 4 0 0 0 0 0
Jacob Pedersen 3 0 0 0 0 0
Jan Jilha Njri 3 0 0 0 0 0
Jens Frederik Vestergård 1 0 0 0 1 0
Jeppe Schjødt Høstrup 5 1 0 0 0 0
Jonas Lindegård Watson 3 1 0 0 0 0
Kenneth Bjørn Nielsen 6 1 0 0 0 0
Kristoffer Krog 1 0 0 0 0 0
Mads Sangild 1 0 0 0 0 0
Mads W. Rasmussen 1 0 0 0 0 0
Markus Zimsen 2 0 0 1 0 0
Mikael Kanne Jensen 4 3 0 0 0 0
Nicolaj Rønstrup 11 0 0 0 0 0
oliver jensen 9 2 0 0 0 0
Oscar Launby Sand Pounstion 3 0 0 0 0 0
Pelle Sigurd Nilsson 10 4 0 1 0 0
Rasmus Buch Pedersen 3 0 0 0 0 0
rasmus olsen 4 0 0 0 0 0
Rene Mortensen 2 0 0 0 0 0
Simon Juul 7 1 0 0 1 0
Søren Verner 8 0 0 0 0 0
Thomas Hansen 9 0 0 0 0 0
Ulrik Tuemand 4 0 2 0 0 0
Victor Alberdi Eriksen 2 1 0 0 0 0

Holdstatistik - genereltHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Kampe 13
Mål 22
Højde Gns. 180 cm
Alder Gns. 23 år
Gule kort 5
Røde kort 4
Seneste form
V
Brylle/Tommerup
3-0
Irakisk forening
V
Brylle/Tommerup
4-3
Nr. Aaby IK
V
SSV Højfyn
3-4
Brylle/Tommerup
T
Søhus Stige
3-2
Brylle/Tommerup
T
Brylle/Tommerup
0-2
Korup IF